Spalio tendencijos

„Saulei keliaujant per Svarstykles žmogaus gyvenimo derliaus kokybė kiekvienais metais naujai įvertinama. Įvykiai, situacijos ir gyvenimas visa tai atskleidžia, dėl to sugebantysis stebėti ir objektyviai matyti tegu pamato.
Įžanga į lemtingąjį Teismą kiekvieno žemiškojo gyvenimo viduryje laukia, kada žmogus gauna galimybių klaidas pamatyti, nes dar yra laiko jas taisyti. Kuo tuo metu vyksta skaudesni įvykiai, tuo labiau vertėtų apie savo nugyventą gyvenimą susimąstyti ir keisti senus mąstymo modelius, kol dar gali. Dvasia tikinčiajam lengviau tai padaryti negu tam, kuris ja netiki.
Neatsitiktinai Svarstyklių ženklas taip pat yra Zodiako viduryje, o jo valdovai – Venera ir Chironas. Vadinasi, tuo metu, kaip ir gyvenimo viduryje, aštriai iškyla sugebėjimo mylėti ir tinkamai pasirinkti klausimas.“ A. Ilgevičienė „Pirminės šventės“ (Svarstyklių pilnatis) 140-143 p.

Spalis visada prasideda Saulei judant Svarstyklių Zodiako ženklu. Šio ženklo simbolis – svarstyklės, simbolizuoja pusiausvyrą. Pradžioje šis simbolis galimai buvo susijęs su rudens lygiadieniu, kada dienos ir nakties trukmė susilygina. Nuo XX amžiaus spalio pabaigoje laikrodis atsukamas valanda atgal, ir tai lyg atspindi padidėjusį svyravimą, kuris prasideda Saulei įėjus į Skorpioną, kai naktis tampa žymiai ilgesnė už dieną. Svarstyklių laikotarpio periodas yra kaip perėjimas nuo Mergelės karštligiškų rūpesčių prie pačių pokyčių. Svarstyklėse mes stebime, mokomės būti ramybėje, objektyvume ir tiesoje. Tai pauzė prieš prasidedant Skorpiono intensyvumui.

Egipte pusiausvyros simbolis buvo Toto svarstyklės, ant kurių jis pasverdavo naujai atėjusių sielų širdis. Totas buvo Teisėjas, todėl Svarstyklės dar asocijuojasi su Teismu ir Mirusiųjų knyga. Totas turėjo supratingą širdį, jo hieroglifu buvo Ibio simbolis, paukščio, kuris ilsėdamasis pasukdavo savo galvą prie krūtinės ir taip tapdavo panašus į širdį. Pasiuntinio, gyduolio ir teisėjo funkcijos pavertė Totą „tiltu“, taigi, Svarstyklės tai perėjimas… Svarstyklių laikas labai svarbus Pasirinkimui tarp Šviesos (Supratimo) ir Tamsos (Nesupratimo), todėl šis laikas skirtas pasvėrimui, apmąstymams, išvadoms.

Jeigu žmoguje daug abejonių, o gyvenime dvilypių situacijų, vadinasi, jam reikėtų išmokti pasirinkti. Jei žmogus nesugeba pasirinkti, tada jis sprendimo priėmimą bando primesti kitiems, klausia artimųjų, draugų ar kitų žmonių, nors išsivaduoti iš nuolatinių dvilypių situacijų įmanoma tik per savarankiškai priimtus sprendimus ir padarytus pasirinkimus. Labai svarbu yra atskirti tiek tuos atvejus, kada vengiate pasirinkti, tiek tuos, kada patys kitiems patariate, „padėdami“ priimti sprendimą ir šitaip prisiimdami tų žmonių karmą. Taigi, šį mėnesį pasirinkimų tema tebesitęsia.

Svarstyklių pirmasis valdovas yra planeta Venera – grožio, taikos, harmonijos ir pilnatvės, meilės ir tikrumo, taip pat menų, materialių, estetinių, dvasinių vertybių deivė. Venera šį mėnesį bus stipriai pažeista, o tai reiškia, kad šiuo laikotarpiu aukščiau išvardinti dalykai bus tarsi atakuojami. Taigi, palinkėkime sau vidinės pusiausvyros, atsargumo, blaivaus proto ir geranoriškumo. Visa tai padės susiorientuoti savyje ir aplinkoje. Neteiskime savęs ir kitų pernelyg griežtai, nesiimkime teisėjo vaidmens, nes visi esame žmonės todėl klystame, bet visada turime galimybę pasitaisyti. Tiesiog darykime išvadas ir judėkime toliau.

Spalį, be kitų taip vadinamų „pažeidimų“, Venera bus retrogradinė. Tai reiškia, kad tam tikrą atkarpą ji judės dar vieną kartą ir dėl to jos atsakingose srityse mes lyg grįšime į praeitį. Retrogradinė Venera siūlo grįžti į senus santykius, todėl pasirodo žmonės iš praeities, kad mes galėtume iš naujo įvertinti santykius ir suprasti kaip juos turėtume kurti, kad nebekartoti klaidų ir, taip pat, kad geriau suprastume savo jausmus. Turint partnerį, šis laikas palankus giliau suprasti esamą ryšį.

Kai Venera retrogradinė, būna sunku išreikšti kitam savo jausmus taip, kaip iš tikrųjų jaučiama ir taip, kad kitas juos suprastų teisingai. Galimas tarsi išorinis sustingimas santykiuose, nes žmogaus visi išgyvenimai pasisuka daugiau į save, į savo vidinius pojūčius, todėl atsiranda nedėmesingumas kitų žmonių atžvilgiu, lėčiau į viską reaguojama.
Šis laikas palankus ir savo vertybių, prisirišimų, simpatijų peržiūrai, taip pat analizei „kas man yra gražu“, kokie santykiai man yra tikri ir gražūs.
Šiuo laikotarpiu gali keistis žmogaus stilius, požiūris į išvaizdą, nors tendencija yra tokia, kad šie pokyčiai užsilaikys neilgam.
Tokiu laikotarpiu verta atsargiau išlaidauti, nes staiga galime pamatyti, kad tai kas jau įsigyta, visai netinka, tuščia, t. y. nupirkta visai be reikalo.

Spalį fonu išlieka dar birželį susiformavusi planetų įtampos konfigūracija fiksuoto kryžiaus ženkluose (šie ženklai tai – Jautis, Liūtas, Skorpionas, Vandenis), kuri jau nuo rugsėjo mėnesio pradėjo dar stipriau veikti Marsui perėjus į Vandenį, o Venerai – į Skorpioną.
Ši susidariusi įtampa, Saulei esant Svarstyklėse, gali peraugti į konfliktiškumą, netgi kenkėjišką veiklą. Išsikreipia harmonijos supratimas – daug kam gali atrodyti, kad taika ir harmonija pasiekiamos jėga, kaltinimais ir savo tiesos primetimu kitiems. Visas veiksmas vyksta sociume – tarp žmonių, partnerystėje, visuomenėje ir kolektyvuose.

Marsas jau nuo rugsėjo vidurio yra Vandenyje. Tai pokyčių metas, kuomet kolektyvinė valia reiškiasi per asmenybę. Todėl aktualu naujai apmąstyti kokiame kolektyve esama, ar tinka jo vertybės. Individuali valios raiška gali turėti daug ekscentrikos. Šiuo metu nusitrina pavojaus jausmas, žmogus pasidaro neatsargus, labiau pavaldus instinktams, nematantis apribojimų.

Perspektyviausia Marso jėgos Vandenyje pritaikymo kryptis – kolektyvo ir visuomenės gerovė, socialinių problemų sprendimas. Didžiausias impulsas darbams gaunamas iš kolegų, draugų, bendraminčių. Svarbu nesusipainioti vertybiniuose pasirinkimuose, nes dabar Lilit (Juodasis Mėnulis), šalia Marso, taigi Gėris gali atrodyti Blogiu, o Blogis Gėriu. Gali norėtis pasiekti tikslo bet kokia kaina. Šitoks elgesys gali būti paskatinamas per Veneros poziciją Skorpione, nes tokios Veneros neigiama raiška – noras aštrių pojūčių, daugiau atvirumo savo norų ir poreikių patenkinimui. Per Marso ir Veneros tarpusavio įtampos aspektą galimas šio disonanso išmetimas ant kitų, tuo pačiu griaunant ir save patį. Šio aspekto ir kai kurių kitų aspektų įtakoje bendravimas tampa grubus ir netaktiškas. Tie dalykai, kurių žmogus sau neleisdavo daryti, dabar gali atrodyti itin patraukliai. Todėl aktualiausia tampa tikrųjų vertybių laikymasis, reikalaujant iš savęs vidinės švaros, vidinės kokybės, nes pagal šią kokybę yra pritraukiami įvykiai ir situacijos. Kuo švaresnis vidus ir aiškesnės vertybės, tuo mažiau sunkių situacijų aplinkoje ir tuo paprasčiau atsispirti savo neigiamai raiškai.

Fiksuotas, arba Statytojo, kryžius – tai gyvenimo pagrindas. Pasimato tai kas yra supuvę žmogaus ar visuomenės lygmenyje tam, kad anksčiau ar vėliau būtų pertvarkyta. Į paviršių kyla viskas, kas sustabdo, kas trukdo eiti į ateitį.

Spalio 23 d. Saulė pereina į Skorpioną – prasideda dar vienas įdomus laikotarpis. Nuo spalio 23 d. Saulė ir mes kartu su ja lyg pradedame leistis laiptais į požemių karalystę, nes ant svarstyklių jau viskas pasverta, tikra nuo netikra atskirta ir dabar galime judėti toliau tam, kad viską išanalizuoti ir performuoti. Taigi, reikia Skorpiono energijų.

Savaitė prieš Visų Šventųjų dieną – giliausias ir mistiškiausias laikotarpis metuose. Tai visas koridorius su daugybe vartų, stebėkime kas vyksta ir metai po metų, šio laikotarpio supratimas taps vis aiškesnis.

„Tai svarbus laikas metuose, kuriam visos kultūros teikė ypatingą reikšmę.

Spalio 31 d. ir lapkričio 1 d. Saulė yra Skorpiono ženkle. Tai vienas iš mistiškiausių ženklų, susijęs su ypatingomis perėjimo misterijomis.
Skorpiono ženklas prasideda spalio 23-24 d. Taigi tai Perėjimo misterijų pradžios metas. Šios misterijos vykdavo naktimis. Jų pradžia – naktis iš 23-osios į 24-ąją.

Pirmosios trys dienos – tai lyg mirusiojo trys paros. Kitų pasaulių vartai atsiveria jau naktį iš 26-osios į 27-ąją. Laikas iki Teismo, t. y. devintosios paros po mirties, t. y. nakties iš spalio 31 d. į lapkričio 1 d. – tai ypatingas vidinio apsivalymo laikas tiems, kurie žino, kaip juo pasinaudoti.

Atkreipkite dėmesį į tas dienas ir viską, kas tuo metu vyksta. Fiksuokite savo vidines būsenas. Jos nusako Jūsų dabartinį vidinės jėgos pasiskirstymą. Jei tuo metu vyksta sunkūs įvykiai, jie reiškia keitimosi jų kontekste būtinybę. Jei tuo metu sunkiai susirgote, nejuokaukite su šia liga, tačiau būtinai išdrįskite pripažinti vidines priežastis, inicijuojančias ligą. Jei tuo metu gavote pamokymų iš žmonių, kuriuos gerbiate, būtinai atsižvelkite. Nekurkite blogio savo paties prastomis emocijomis ir mintimis. Stenkitės verčiau pabūti susitelkęs, nebarstykite energijos tuštiems plepalams ir betiksliams darbams. Labai naudingos tokiu metu piligriminės kelionės arba kelionės į svarbias Jūsų sielai vietas. Tai idealiausias metas prastai karmai susivokti bei jai išlaisvinti.

Naktis iš spalio 31 d. į lapkričio 1 d. – tai visų sąmonių pasaulių susilietimas su žemiškuoju. Žemės žmogui kiti pasauliai paprastai yra susiję su mirusiųjų pasauliu, todėl jis tuo metu prisimena savo mirusiuosius ir išreiškia jiems pagarbą. Tai harmonijos su kitais pasauliais sutvirtinimo laikas.

Žmogaus uždegta žvakė ne tada, kai jis nori sau pasišviesti, o tam, kad kažką pagerbtų, reiškia savo paties širdies kibirkšties uždegimą, aukojant tą ugnį tam, kas pagerbiama, arba prisijungiant ja prie to, kas gerbiama, ugnies šaltinio. Pašvęstasis šitaip prisijungia prie Didžiosios sąmonės Dvasios ugnies šaltinio. Vadinasi, tą naktį žmogaus uždegta ugnis susijungia su visų sąmonės pasaulių sąmonių ugnimis. Tai didingas laikas.

Todėl netinka tokiu laiku lėbauti arba kvailioti. Palikite tuos kvailiojimus jaunoms sieloms, kurios dar žaidžia savo vaikiškus žaidimus.
Apmąstykite savo būtį, prisiminkite tuos, kurie išėjo į kitus pasaulius, pasimelskite už juos, uždekite jiems ugnį, kad šildytų juos jūsų meilė ten, kur jie yra. Tai laikas, kai Jūs galite su jais susitikti per ženklus ar kitus žmones, o gal net tiesiogiai.“ Astrėja „Apie mirtį ir pomirtinius kelius“, 168-170 p.