Šiek tiek apie 2020 metų pradžią

„Laikas tarsi smiltys teka pro mūsų pirštus ir niekomet nebegrįžta. Tie, kurie laiką naudoja išmintingai, apdovanojami turtingu, produktyviu ir laimingu gyvenimu.“ Robin Sharma

“Laikas žmogui duotas tam, kad jis žengtų tolyn, darytųsi vis tobulesnis, laimingesnis, eitų į tikslą“ Čarlzas Dikensas

„Prie grandiozinių proto susikurtų ateities planų neprisiriškite, tačiau aiškią gyvenimo kryptį ir tikslus turėkite. <…>

Profesionalumas pasirinktoje srityje valią, savidiscipliną ir atsakomybę ugdys, kartu laisvę formuodamas. Šitokia sintezė vidinių vertybių stuburą formuoja. Tik jis atsparumą manipuliacijoms ugdo. Jei neturite tokių savybių, ugdykitės nedejuodami. Toks lai­ko reikalavimas. <…>

Šis laikas – tai didžiųjų krioklių zona Žemės evoliucijoje. Neįmanoma stovėti į krioklį patekus, nes jis vis tiek nuneš. Todėl mažiau nukenčia tie, kurie drąsiai neria į jį patys. <…> Astrėja. Antropoteosofija. Žmogaus suvokiama Dieviškoji išmintis. T. III. (Laiko reikalavimai, p. 965–969).

 

Kalbant apie 2020 metus, pažymėtina, kad sausio 10 d. (pikas 21.11 val. Vilniaus laiku) Mėnulio užtemimas įvyko beveik kartu su svarbiausiu metų reiškiniu – Saturno ir Plutono jungtimi Ožiaragio Zodiako ženkle. Tikslus šių planetų susijungimas užfiksuotas sausio 12 d. 18.59 val. Vilniaus laiku. Saturnas ir Plutonas yra labai rimtos ir galingos planetos, kurioms dvi dienos po užtemimo – nėra didelis laiko tarpas. Jų jungties astrologinis aspektas turi globalų poveikį, o stipriausiai jis jausis visą sausį ir vasarį.

Saturnas ir Plutonas susitinka tik kartą per 35–38 metus. Paskutinį kartą tai įvyko 1982-11-08 Svarstyklėse, o Ožiaragio ženkle jos buvo susitikusios 1518 metais. Taigi laikas, kuriame dabar gyvename yra iš tiesų unikalus, sukeliantis globalius pokyčius. Konjunkcijos, arba planetų jungtys – tai tarsi procesų, išsirutuliojančių laikui bėgant, pradžios iniciacija. Tikslios jų jungtys, o taip pat mėnesio iki jų ir mėnesio po jų laikotarpis atneša esminių pokyčių ir tuo metu ima formuotis pagrindinės ateities tendencijos.

Taigi, kartu su Naujaisiais metais pasaulis įėjo į pokyčių zoną, kuri pasižymi tiek neigiama, tiek teigiama raiška. Šių metų sausį galima pavadinti išskirtiniu mėnesiu, nes per jį vyksta perėjimas nuo senų procesų prie naujų. Tai ryški skirtingų ciklų užbaigimo ir naujų ciklų pradžios sankirta. Todėl gali keistis tradicijos, taisyklės, gali būti pertvarkytos sistemos.

Šis mėnuo yra tinkamas koreguoti jau esamus planus, peržvelgti šių metų ar net viso gyvenimo tikslus, nes šioje pokyčių zonoje visi mūsų tikslai, planai  ir jų motyvai yra tarytum apšviečiami. Mums belieka pasitikrinti, kurie iš jų yra tikri ir reikalingi, kaip sakoma – atskirti pelus nuo grūdų. Šis laikas tam yra itin palankus.

Tai yra laikas, reikalaujantis pasiryžti pokyčiams tiek vidiniame, tiek išoriniame gyvenime bei apgalvotiems veiksmams kažkam užbaigti, atsiveriant naujovėms, todėl šiuo laikotarpiu gali apimti nestabilumo jausmas, užklupti didesni ar mažesni sunkumai.

Gruodžio 26 d. (pikas 7.18 val. Vilniaus laiku) Ožiaragio Zodiako ženkle įvykęs Saulės užtemimas ir sausio 10 d. Vėžio Zodiako ženkle įvykęs Mėnulio užtemimas, taip pat tas faktas, jog kalendoriniai Naujieji metai atėjo tarp šių užtemimų, ragina mus elgtis, mąstyti, kalbėti atsargiai, ramiai, apgalvotai, išmintingai. Viskas, ką paskleidžiame į erdvę turi tendenciją užsilikti labai ilgam. Ši tendencija išliks beveik visą sausio mėnesį.

Sausio mėnuo turi sąsajų su pernai metų gruodžio-sausio mėnesių įvykiais, tad verta atkreipti dėmesį į besikartojančius įvykius, atsekti jų tematiką, įvertinti ar keičiasi įvykių aplinkybės ir mūsų pačių reakcijos, ar situacijos gerėja. Jei niekas nesikeičia, sveika būtų pamąstyti, kur slypi užstrigimas, nes pasikartojimai rodo, kad kažkur tūpčiojama vienoj vietoj. Evoliucijos atžvilgiu šito neturėtų būti. Šis metas – tai puiki galimybė šiuos užstrigimus pamatyti ir pradėti elgtis kitaip. Ypač dabar, po sausio 10 d. įvykusio užtemimo, gali ateiti tiesiog lemiamas aiškumas. Kita vertus, labai svarbu ar žmogus šia galimybe pasinaudoja, ar jis yra pasiruošęs matyti tiesą, ar padaro išvadas. Jei tai pavyksta, galima pajusti laikotarpio gydomąjį poveikį, priešingu atveju problematika gali tik paūmėti.

Dabar metas, palankus suprasti negatyvių įvykių, sunkių būsenų, keisto elgesio priežastis, nevengti pamatyti savyje to, kas nemalonu ir spręsti aktualius klausimus. Atėjo laikas suprasti apribojimų prasmę, pripažinti esamą realybę, t.y. priimti tai, ko negalima pakeisti, nebekovoti su tuo, kas tiesiog negali išsipildyti. Patartina koncentruotis į tai, kas iš tiesų vertinga ir realu. Dabar sveika mėginti atsikratyti senų atgyvenusių įpročių, elgesio bei mąstymo modelių, ieškoti pusiausvyros per veiklą, mėgstamą darbą, sveikas reakcijas bendraujant su žmonėmis. Tai geras laikas susidėlioti prioritetus savo gyvenime.

Esminis šio laikotarpio pavojus – užsiciklinimas ties kažkokia viena tema. Gali būti polinkis pirmiau matyti negatyvą ir netinkamai vertinti pozityvą. Aštrėja kova už valdžią. Paūmėja poreikis viską kontroliuoti, siekis daryti poveikį kitiems, bet kokia kaina įvykdyti „teisingumą“. Kitaip sakant, dabar gali stigti lengvumo, platesnio situacijos matymo, paprastumo, geraširdiškumo. Taip pat dabar vertėtų pasistengti nekelti ultimatumų, nes jeigu šiuo metu padedamas taškas, jis gali būti galutinis.

Antroje sausio pusėje (t. y. dabar) gali atsirasti poreikis ir polinkis gilintis į rūpimą klausimą, matyti detales, todėl tai gera galimybė išanalizuoti, suprasti, atrasti, susitarti. Šis laikas palankus mentalinei koncentracijai. Taip pat tai geras metas kažką organizuoti, išsikeliant tikslus ir įvykdant juos per nustatytus terminus. Tai naujų įsipareigojimų metas. Su vadovais vertėtų laikytis subordinacijos, gerbti taisykles ir įstatymus.

Nepamirškime nakties iš sausio 18 d. į 19 d., kai vanduo tampa stebuklingas. https://www.sarmatas.lt/01/vandens-stebuklingumas-2/

Sausio 24 d. stos pirma jaunatis Vandenyje, o kinai švęs Naujuosius, Baltosios metalinės Žiurkės, metus. Taigi, dar viena pradžia. Pažymėtina ir tai, kad pagal kinų kalendorių 2020 metų Žiurkė pradeda naują 60-ies metų ciklą bei jos ženklas yra pirmas 12 ženklų rate. Todėl laikoma, kad šiais metais Baltoji metalinė Žiurkė įvertins visų ženklų nuopelnus ir paskirstys visiems naujas užduotis kitam ciklui. Pirmenybę reikėtų skirti tikslų suformavimui, jų išsikėlimui bei imtis jų realizacijos.

Taigi, tai dar vienas patvirtinimas, kad viskas vyksta globaliu mastu…

Kinų Žiurkė vakarų astrologijos tradicijoje atitinka Jupiterio poziciją Ožiaragyje.

Taigi, šiais metais rekomenduotina iškelti prioritetus, visame kame siekti kokybės, auginti profesionalumą, t. y. augti pasirinktoje srityje, ugdyti kantrybę ir kryptingumą.

Astra inclinant, non necessitant (lot.) – Žvaigždės neverčia, jos nukreipia.

Sėkmingų Naujųjų Metų!