Tarp užtemimų. 2019 sausis

„Maitinausi, kad gyvenčiau, gyvenau, kad pasiekčiau, pasiekiau, kad grįžčiau ir atsiduočiau apmąstymams ir ilgėdamasis tyloje pajusčiau, jog mano širdis tapo didesnė.“
Antuanas de Sent-Egziuperi

Taigi, visai neseniai perkopėme dar vieną ribą, prasidėjo dar viena gyvenimo apvija, t. y. prasidėjo Naujieji 2019 metai. Nors, kaip jau rašiau anksčiau, energetiškai į šią įvairių „užbaigimų“ zoną įėjome jau kartu su saulėgrįža. Užbaigimai, skolų atidavimai, atsiprašymai, atsisveikinimai, kaip ir įvairūs negalavimai, taip vadinami „išsirgimai“ ir kitas, tiesioginis ir netiesioginis, apsivalymas tikrai gali lydėti jau nuo gruodžio trečios dekados. Galima mėginti tai įžvelgti, inicijuoti, pasiduoti procesui – apsivalyti, kažką paleisti, susitvarkyti taip ir tiek, kiek leidžia supratimas. Ir tokiuose ritmuose gyvensime iki pat antro užtemimo, kuris įvyks sausio 21 d. (užtemimo pikas 7 val. 12 min.). Natūralu, kad šiuo periodu gali būti sunku tiek fiziškai, tiek psichiškai, visgi tai yra karminio apsivalymo metas, t. y. šiuo laikotarpiu susiduriame su savo kažkada pasėtų priežasčių pasekmėmis. Todėl, nežiūrint į aplinkybes, jei šios aktualijos palietė jus stipriau, verta neprarasti tikėjimo siūlo, tvarkyti problemas, suprasti jų ištakas, veikti, bet ir tuo pačiu koncentruotis į šviesius dalykus, surasti sau balzamą širdžiai, būdus, kaip atstatyti ar palaikyti jėgas.

Prieš kelias dienas, konkrečiai – sausio 6 d. (užtemimo pikas 3 val. 29 min., Ožiaragio 16 laipsnis) – įvyko pirmas šių metų ir šio mėnesio užtemimas, nes iš viso sausį jų yra du. Tai buvo Saulės užtemimas Ožiaragyje. Saulės užtemimas įvyksta tik esant Jaunačiai. Jaunatis – tai pradžia. Taigi, sulig šiuo užtemimu į gyvenimą gali pradėti eiti naujos galimybės ir atsakomybės, įsipareigojimai, nauji projektai, kokia nors nauja patirtis ar jos užuomazgos. Verta įsiklausyti į situacijas, idėjas, atkreipti dėmesį į tai, kas ateina į gyvenimą, nes viso to tematika lydės mus iki 2020 m. liepos, kol užtemimai tebevyks Vėžio – Ožiaragio ženklų ašyje. Kadangi užsimezga ateities dalykai, vertėtų pasistengti atskirti, ką imti su savimi į ateitį, o kas nereikalinga.

Šios ašies temų gryninimasis labai svarbus tiek kiekvienam žmogui, tiek kolektyvui, tiek šaliai, tiek visai Žemei. Ši ašis – tai kiekvieno mūsų vertybinis stuburas. Dabar jis patikrinamas ir gali būti pastiprintas… jeigu tvirtai jį pasirinksite savo tikslu. Ši ašis – savotiška metų kryptis, kuri nurodo į tai, kad šie metai – tai pagrindo formavimo metai. Pagrindas, motyvai, šaknys ir esmė… Kaip pasirinksi, taip ir bus – toks bus ir medis, ir jo vaisiai… Tai laikas ieškoti savo vietos gyvenime, atsakingai jį kurti, organizuoti savo šeimos gyvenimą, stiprinti ryšį su tėvais ir protėviais, puoselėti tradicijas, ieškoti ryšių su kitais ir to, kas vienija, o ne atvirkščiai, veikti kartu, o ne pavieniui. Tai laikas prisidėti prie Tėvynės reikalų, savo šalies dvasinio atgimimo.

Ogi dabar mes esame užtemimų laikotarpyje – tarp sausio 6 d. ir sausio 21 d. užtemimų. Savotiška sankryža, kuri tęsiasi dvi savaites, ir kurioje persipina visos pabaigos ir pradžios. Viskas gali labai paaštrėti tiek viduje, tiek aplinkoje. Verta tebetęsti tvarkyti gyvenimą, strateguoti, planuoti ir užbaiginėti. Paverskime klaidas patirtimi ir mokykimės laisvai paleisti tai, kam atėjo laikas išeiti. Iki antro užtemimo turime viską, kas reikalinga užbaigti, padėti tašką.

Užtemimas, kuris įvyks sausio 21 d. – bus Mėnulio užtemimas Liūto – Vandenio ašies 1 laipsnyje. Mėnulio užtemimas visada vyksta esant Pilnačiai, todėl jį lydi stipresnės emocijos, reakcijos, kurios gali tapti kažkokių klaidų priežastimi. Todėl svarbu būtų nepasiduoti provokacijoms ar nereikalingai pagundai ką nors nuveikti neapgalvotai ar kažką išspręsti pasikarščiavus. Gali būti daug prieštaravimų, didelė įtampa neišspręstuose reikaluose, iš tiesų, tai konfliktiška diena. Šis užtemimas bus paskutinis Liūto – Vandenio ašyje, todėl verta prisiminti, kas gi buvo gyvenime, kai vyko kiti šios ašies užtemimai, atsekti dėsningumus, padaryti išvadas, ir taip išlipti iš įtampos, nebekartoti tam tikrų klaidų šios ašies temose tiek šiame gyvenime, tiek gal ir kitose. Kad pasitikrintumėte ir pamąstytumėte apie tai, 2018 metų užtemimų datas galite rasti čia: http://dangausmisterijos.lt/astrologine-2018-m-apzvalga-iii-dalis/

Taigi, nuo sausio 6 d. kartu su Jaunatimi energetika pradeda įsibėgėti. Nepamirškime ir apie Šaulio ženklo energetiką, kuri padeda atlaikyti ožiaragiškus sunkumus, paaiškina, įkvepia, parodo kelią. Šiame ženkle – Jupiteris, link kurio sausio 7 d. ims judėti Venera, t. y. ji įžengs į Šaulio ženklą. Tad verta orientuotis į idealus, pasirinkti kelrodę žvagždę, kuri išves iš bet kokių sunkumų… teisingai juos priėmus, taip pat per idealistinius siekius, bendrus idėjinius darbus. Šį mėnesį sulauksime ir šių planetų konjunkcijos – jos bus kartu. „Mažoji laimė“ ir „Didelė laimė“, kaip jos vadinamos klasikinėje astrologijoje, susijungs sausio 22 d. Taigi, šiuo laikotarpiu, jau nuo dabar ir iki mėnesio pabaigos, turėsime galimybę pajusti šio aspekto veikimą; išjausti tai, kas yra Vedimas, Tikėjimas, Idealai, Idėja, Dievas, Kelias.

Sausio 20 d. Saulė pereina į Vandenį, 21 d. sulauksime užtemimo, 22 d. susiformuos veikimui ir idėjiniams darbams palanki konfigūracija, bus išreikšta ugnies stichija (Marsas Avine, Selena Liūte, Venera ir Jupiteris Šaulyje). Todėl trečioji mėnesio dekada žada būti aktyvesnė, aiškesnė, šviesesnė visokiom prasmėm. Matant tikslą, bus lengva veikti, išlaikyti optimizmą, palaikyti kitus. Ši konfigūracija – tai dovana gražiems darbams.

Dar į ką vertėtų atkreipti savo dėmesį, tai disharmoningas Jupiterio ir Neptūno aspektas, kuris yra viso mėnesio fonas. Jei tiksliau, jis prasidėjo jau gruodį, ir dar kartosis birželį ir rugsėjį. Pasakyčiau ir bendrai, kad tai Jupiterio Šaulyje šalutiniai veiksniai, kai, atrodo, paprasti dalykai ima skambėti kaip vienintelė tiesa ar pamokslas. Taigi tai geras laikas stebėti save dėl šių dalykų, stebėti savo puikybės apraiškas, geriau suprasti atsakomybę už savo žodį. Dabar kiekvienas žodis gali skambėti kaip lozungas, pamokymas, gali labai norėtis, kad kiti išgirstų bet kokia kaina. Taip pat tai savo galimybių pervertinimo aspektas, kuris gali reikštis kaip apsvaigimas savimi, savo vieta visuomenėje. Tad patartina neprarasti ryšio su realybe, laikytis adekvatumo, natūralumo, išmokti priimti konstruktyvią kritiką, nešvaistyti energijos be realaus tikslo, nežadėti padaryti nieko nedarant. Geriau rinktis vieną realų tikslą užuot kelis efemerinius.

Visgi Jupiterio padėtis Šaulyje yra stipri, lai įkvepia ir veda… ogi šalutiniai veiksniai, juos savyje pamačius ir taip beveik nuginklavus, tampa tik „laikinais sunkumais“. Per aspera ad astrum.