Rugsėjo tendencijos

„Būtent toks ir yra gyvenimo tikslas: gyventi taip, kad ir po mirties liktum gyvas“. M. Džalilis.

„Darbas yra gyvenimo druska: jis ne tik apsaugo nuo sugedimo, bet ir duoda skonį“. R. Tagorė.

„Dvasios buvimu patikėjęs žmogus idealų ieškosi, kad į juos orientuotųsi lyg į kokią žvaigždę. Jis savo egoizmą pastebi ir nebenori toks būti, siekia pasikeisti.

Tas, kuris savo meilės sėklą pasodino, meilės derlių užsiaugina, kad juo su kitais dalytųsi.

Tas, kuris puikybės ir savanaudiškumo sėklą pasėja, patiria, kad tarsi ir gražūs buvo žiedai, žadantys gerą derlių, tačiau iš kažkur atsiradę kenkėjai ima jį ir sunaikina arba visas derlius supūva paslėptas.

Tyrosios Mergelės išspinduliavimas atskleidžia paslaptį apie tikrąjį derlių, kurį kiekvienas Žemėje esantis žmogus turi pats užsiauginti. Tai reiškia, kad kiekvienai sielai fizinis kūnas su visais pojūčiais tarytum indas duodamas. Nešvarus ir apleistas yra indas, jeigu žmogus sielą pamiršęs ydoms tarnauja. Toks savo sielą – dieviškąjį kūdikį išduoda. Švarus indas švariomis mintimis, žodžiais ir darbais paruošiamas.“ A. Ilgevičienė „Pirminės šventės“.

Viena iš šio mėnesio aktualijų – įvairūs pasirinkimai. Taigi, tai geras laikmetis spręsti savo gyvenimo rebusus ir ugdyti sugebėjimą iš visų galimų variantų rinktis tik vieną. Mokėti rinktis verta, nes tai vienintelis būdas išlipti iš abejonių, neryžtingumo, dviprasmybių, užsitęsusių dvilypių situacijų. Neišspręstose situacijose bei savo nesugebėjime vienareikšmiškai apsispręsti galima suktis net visą gyvenimą, eikvojant tam savo visas jėgas. Tada kyla klausimas – ar tikrai verta šitaip gyventi? Čia motyvas ir tikrosios vertybės gali padėti pamatyti gyvenimą ir save kitokį, nei anksčiau. Argi gali būti kas gražiau?

Veiksmo planeta Marsas paskutiniosiomis vasaros dienomis išėjo iš savo retrogradinės fazės, kurios metu valia ir iniciatyva nukreipta labiau į vidų, taigi, dabar jo judėjimas yra kitoks, taip vadinamas direkcinis – suprantamesnis visiems, palankus tiesiogiai reikšti save, atvirai veikti ir judėti gyvenime, t. y., dabar tą daryti bus paprasčiau. Taigi, jis turėtų padėti ir rinktis.

Į rugsėjį visada žengiame, kai Saulė yra Mergelės ženkle. Čia ji karaliauja nuo rugpjūčio 23 d. Tai dar vieno ciklo pradžia – rugsėjo mėnesį prasideda naujieji mokslo metai. Vasarą žmogus pailsi, atgauna gyvybines jėgas, o dabar tenka sugrįžti prie kasdienių rūpesčių ir pareigų. Taigi, tai geriausias laikas atsiraityti rankoves ir su nauju įkvėpimu kibti į darbus. Iš tiesų, tai gali būti labai darbingas laikotarpis. Kaip žinia, darbas gali būti labai įvairus: tam, kad galėtume išgyventi, reikalingas fizinis darbas – žmogus turi dirbti, t.y., jis turi ruošti dirvą, sėti, rinkti derlių ir t.t. Taip pat reikalingas ir mentalinis darbas – kad galėtume analizuoti, mąstyti, suprasti, bei dvasinis – vidinis, kad augti dvasiškai, t. y. dėl savo Sielos evoliucijos.

Šiuo laikotarpiu vyrauja konkretumas, racionalumas, nuoseklumas, praktiškumas, nusiteikimas tvarkyti savo gyvenimą, svarbius reikalus. Iš Mergelės galima pasimokyti darbštumo, kruopštumo, atsakomybės, pareigingumo, laikymosi tvarkos ir švaros. Šio ženklo atstovai žino, kad jų darbų niekas už juos nepadarys, ir moka labai gerai dirbti. Nors dažnai ir persistengia: būdami perfekcionistai, jie linkę nesidalyti pareigomis, prisiimti daryti ne tik savo, bet ir kitų darbus. Visa tai sukelia atitinkamas pasekmes…

Šį mėnesį atkreipkime dėmesį į mergeliškus bruožus: galbūt Mergelei būdingos vidinės savybės paskatins pagaliau ryžtis vidiniams pokyčiams? Kiekvienas iš mūsų viduje nešiojasi visą Zodiako ratą, visus 12 Zodiako ženklų, ne išimtis ir Mergelės ženklas. Taigi, šio ženklo teigiamus bruožus turėtume suprasti ir išvystyti, neigiamas savybės – atskirti tolimesniam darbui su jomis.

Išvardintas Mergelės apibūdinimas šį rugsėjį kaip niekada ryškus – tokias tendencijas diktuoja jau nuo rugpjūčio paskutinės dekados danguje susidariusi palanki planetų konfigūracija. Taigi, greičiausiai daug dėmesio bus skiriama darbui. Tai labai praktiškas laikotarpis, kurio metu bus natūralus vidinis siekis tvarkos, švaros, aiškumo. Dirbama su perspektyva – tai geras metas tobulinti kvalifikaciją. Mergelė nepraleidžia nė vienos detalės, tad šį mėnesį verta atkreipti didesnį dėmesį į detales. Gali tekti labiau pasirūpinti savo sveikata, nes tai irgi Mergelės tema. Tam galima ir sąmoningai skirti laiką, visokeriopai ruošiant save žiemai.

Gilesne prasme, šis ženklas mus moko gerbti šį gyvenimą, gyventi sąmoningai kiekvieną akimirką.

Šiuo metu informacija atrenkama ypač nuosekliai, netuščiažodžiaujama. Gaunami konkretūs darbai. Sunkumų nebijoma, netgi atvirkščiai – kuo sudėtingesnė užduotis, tuo didesnis užsidegimas ją atlikti. Tvirtai tikima, kad įmanoma padaryti viską. Stipri valia, geras strateginis mąstymas. Tai laikas, kai suteikiama galimybė meistriškai įvesti naujoves ten, kur jų reikia. Visgi svarbu nepervargti, nesielgti įnoringai, per daug negalvoti apie konkretų rezultatą, įvertinimus ir pan. Tiesiog reikėtų stengtis kokybiškai ir atsakingai atlikti pavestus darbus, mokytis taip dirbti nuolatos. Tada nebus vietos nusivylimams. Jeigu visgi nusivylėte, verta pažvelgti į save iš šalies ir mėginti suprasti, kokios savybės pritraukė pamokančias situacijas, ką būtina keisti savyje.

Labiausiai įtemptas laikotarpis – mėnesio antroji pusė, nors įtampa gali jaustis ir visą rugsėjį. Taigi, verta stengtis nekonfliktuoti, negilinti konfliktų, neskubėti ir neskubinti, nebėgti įvykiams už akių. Konstruktyvo ir sudėtingų situacijų išsisprendimo galima pasiekti, šiuose dalykuose ir dangus padės, nes yra tam palankių planetų aspektų. Bet nepamirškime, kad tai priklauso ir nuo žmogaus…

Rugsėjo 23 d. Saulė pereis į Svarstyklių ženklą. Sulauksime rudens lygiadienio, kada dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Lygiadienis – tai tas momentas, kada Saulė atsiduria dangaus pusiaujo ir ekliptikos sankirtos taške. Dėl Žemės ašies procesijos lygiadienio taškas danguje yra pasislinkęs į Mergelės žvaigždyną (ne ženklą). Po lygiadienio (arba lygės) Saulė pereina į pietinį Žemės pusrutulį, tada šiauriniame Žemės pusrutulyje prasideda astronominis ruduo. Nuo šio momento atrodo, jog diena pradeda žaibiškai trumpėti, o Saulės jėga mažėti iki pat žiemos saulėgrįžos. Tuo metu gamta tarsi užfiksuoja savo grožį ir pamažu pradeda ruoštis miegui. Taip ir žmogui pravartu po truputėlį eiti labiau į savo vidų, kauptis gryninimosi procesui. Simboline prasme, vertėtų nepasiduoti tamsai ir jos atnešamoms niūrioms nuotaikoms, o imti gilintis į savo vidinį pasaulį, analizuoti ir struktūruoti savo vidų.

Lietuvoje rudens lygiadienio metu pagerbiamos tradicijos – rengiamos ugnies misterijos, šiaudinio ožio aukojimas.

Gilesne prasme, tai išvadų padarymo laikotarpis, metų darbų užbaigimas ir dėkingumo išsakymas už viską, ką turime.