Liepos tendencijos

„Drąsa yra ne baimės neturėjimas, o pasiryžimas jos nepaisyti ir peržengti ribas.“ Robinas Šarma

„Į duris pasibeldė baimė. Drąsa nuėjo atidaryti durų, o už jų nieko nebuvo.“ Albisetti Valero

Liepą galima pavadinti vienu svarbiausių šių metų mėnesių. Šį mėnesį įvyks du užtemimai, kurie, kaip žinia, atlieka gyvenimo sankryžos vaidmenį. Šiek tiek bendros informacijos apie užtemimus galite rasti čia:

Astrologinė 2018 m. apžvalga. Užtemimai

Be to, šie užtemimai vyks Vėžio – Ožiaragio ašyje, kuri be kitų svarbių dalykų dar atsako ir už pačią esmę… Dar jie sutampa su Saturno ir Plutono buvimu Ožiaragyje, kurių giluminio poveikio tiesiog neįmanoma praleisti. Todėl išties galima teigti, jog liepos mėnesį gryninasi viso gyvenimo esminiai dalykai, kuriuos galima atskirti tiek, kiek leidžia individualiai kiekvieno žmogaus supratimas ir nuoširdus siekis juos pamatyti.

Bet kokiu atveju užtemimų laikotarpis suteikia galimybę pamatyti save ir savo gyvenimą kitu rakursu. Užtemimų metu kažkas išeina iš mūsų gyvenimo, kažkas į jį ateina, keičiasi sąlygos ir aplinkybės, kažką pavyksta pakreipti tinkamesne linkme, kažko geriau neliesti. Šiuo laikotarpiu apmąstymams ir meditacijai labai tiktų šie maldos žodžiai: „<…> Tėve-Motina, Tėve-Motina, Tėve-Motina Leisk pakeisti tai, kas mano valioje yra pakeisti Ir padėk priimti tai, kas nepakeičiama. <…>“ P. Ilgevičius ir A. Ilgevičienė „Malda“

Taigi, liepos 2 d. (pikas 22:24, 11 Vėžio laipsnis) jau įvyko Saulės užtemimas,
liepos 17 d. (pikas 00:13, 25 Ožiaragio laipsnis) vyks Mėnulio užtemimas.

Ypač svarbios dvi savaitės iki užtemimų ir po jų, o taip pat svarbus yra tarpužtemiminis laikotarpis, kuriame jau esame dabar.

Užtemimų ciklas Vėžio – Ožiaragio ašyje prasidėjo 2018-07-13 ir vyks joje iki 2020-07-05. Jie maksimaliai suaktyvina šiai ašiai būdingas problemas, kurios ėmė ryškėti jau 2018 liepos mėn., taip pat 2018 gruodžio mėn. pabaigoje – 2019 sausio mėn.

Šios ašies užtemimus gali lydėti stiprios emocijos ir jausmai, o taip pat ir jų neigimas savyje iki visiško kraštutinumo… Tokiu atveju vertėtų prisiminti, kad jautrumas ir sensityvumas – tai didžiulė jėga ir Dievo dovana. Gal atėjo laikas ją priimti, o ne ignoruoti, atstumiant viską, kas su tuo susija? Nes tokiu būdu atstumi save patį, savo esmę… Taigi, šiuo laikotarpiu galima patirti išgyvenimus, kurie išryškins šį jautrumą. Todėl svarbu būtų suprasti, kaip reikėtų elgtis su savo emocijomis ir jausmais bei išmokti suprasti kito jausmus, mokytis tikrinti viską per savo širdį, atskirti kur yra emocijų įvaldymas ir kontrolė, o kur jau prasideda savęs tikrojo slopinimas. Vėžyje slypi visa emocijų paletė. Kai šis ženklas išreikštas, labai sunku būti savimi, nes yra polinkis viską slėpti tiek nuo kitų, tiek ir nuo savęs, kuomet bet kokį atsivėrimą gyvenimui žmogus sieja su nepakeliamu skausmu. Šie užtemimai gali ištraukti paslėptus nepažintus psichikos klodus. Tai geras laikas pamatyti tuos savo psichikos kampelius, kuriuos atėjo laikas apšviesti ir imti juos tvarkyti. Atradimas būtų pamatyti, kad emocinė kančia – tai kompleksai ir iliuzinės baimės, jog galima natūraliai mokytis nesitapatinti su šiais dalykais, juos paleisti ir šitaip laisvėti.

Šiuo laikotarpiu būtų puiku kažką suvokti ir paleisti, visgi užtemimai parodo vietas, kuriose turėtų vykti pokyčiai. O supratimas, pasiektas užtemimų metu yra aukso vertės, nes jis užsifiksuoja žymiai tvirčiau, nei atrastas kitu laiku, todėl ir vidiniai pokyčiai vyksta greičiau. Be to šie pokyčiai gali vykti sielos lygmenyje. Šioje ašyje slypi sielos atmintis, vadinasi joje galima rasti tai, kas padeda ir kas trukdo surasti savo vietą gyvenime ir būti laimingam. Šioje ašyje slypi praeitis, paveldėti dalykai, giminės karma. Ir vienatvei čia vietos nėra – kylantis Mėnulio Mazgas Vėžyje mokina ieškoti ryšių, būti kartu su kitais, kurti šiltus santykius bei šiltą atmosferą sau ir aplink save, dovanoti, atiduoti, rūpintis ir dalintis, branginti dabartį ir kiekvieną jos akimirką tiesiog todėl, kad gyvenime niekas nesikartoja.

Mėnulio Mazgai Vėžio – Ožiaragio ašyje suaktyvina pokyčius jausmuose, šeimoje, profesijoje, yra susiję su gyvenamosios vietos klausimais, su tėvais, šeimyniniais reikalais. Tampa svarbūs autoritetų, atsakomybės, saugumo klausimai. Vertėtų pasitikrinti dėl poreikio viską gyvenime kontroliuoti, taip pat nuostatas, kad viskas turi būti pagal planą, nes kitaip tiesiog nesaugu… Ir žūtbūt reikia žinoti kitų planus, nes kitaip irgi tiesiog nesaugu… Ar įmanoma viską sukontroliuoti? Ką reiškia kartais pasiduoti tėkmei? Ar moku priimti kitų planus, atidėdamas savo? Ar moku tiesiog paleisti viską, pasitraukti, nesikabinti už aplinkybių, kažkam įrodinėjant savo įsivaizduojamą stiprybę? Kame yra toji stiprybė? Šiuos ir panašius klausimus iškelia pats laikmetis.

Šeimyniniai reikalai ir duoklė visuomenei – kaip žinia, čia svarbus balansas, kurį sveika pasitikrinti. Ar yra emocinis pasitenkinimas, džiaugsmas nuo to ką gyvenime veikiu? Ar iš gyvenimo gaunamas trokštamas atsakas? Ar už asmeninį nepasitenkinimą ir melancholiją neužkraunama atsakomybė kitiems? Čia gali būti ir hipertrofuota asmeninė atsakomybė, siekiant atitikti standartus ir išpildyti kažkieno lūkesčius, baiminantis būti negeru vaiku ir bausmės… „Mane nubaus, jei būsiu negeras“ – viena iš stipriausių programų, kurią vertėtų keisti mokantis viską daryti todėl, kad tiesiog tai patinka ir to negaliu nedaryti.

Tad svarbu būtų atkreipti dėmesį į savo emocinę ir kitokią brandą, taip pat stebėti, kad nebūtų prisiimta svetima atsakomybė. Vėžio ženklas suteikia galimybę išmokti pačiam formuoti pagrindą po kojomis.

Labai svarbus tampa moteriškumo, savo lyties supratimas ir priėmimas, pagarba motinai, moteriai, ryšys su mama, su tėvais. Gali sukilti neigiami vaikystės prisiminimai ir įvairios nuoskaudos, praeities išgyvenimai, kurie neleidžia visavertiškai gyventi dabartyje. Rahu Vėžyje nukreipia mokytis atleisti ir atsiprašyti. Ypatingai tai liečia santykius su tėvais, kurie, kaip žinia, turėtų būti išspręsti, visos nuoskaudos turėtų būti paleistos dėl savo paties išsilaisvinimo, bei dėl savo vaikų, anūkų ir kitų palikuonių.

Todėl šioje ašyje būtų labai svarbūs kokybiniai pokyčiai, nes ši ašis veda į širdį, o tik per širdį vyksta giluminis žmogaus apsivalymas. Tai aktualu visiems dvasios ieškotojams ir ypač žmonėms, gimusiems su Mėnulio Mazgų pozicija šioje ašyje, arba gimusiems šiais laikotarpiais:
2000-04-09 – 2001-10-12
1981-09-20 – 1983-03-15
1962-12-23 – 1964-08-25
1944-05-11 – 1945-12-02

Liepos 2 d. Saulės užtemimas atveria dar vieną naują ciklą, gali pasimatyti kažkokios naujos perspektyvos. Šis užtemimas suteikia impulsą. Galimi netikėtumai, naujovės, naujos idėjos, svarbūs kolektyviniai darbai, pasimato nauji judėjimo į priekį būdai. Užtemimas skatina peržiūrėti ryšius, paleisti kai kuriuos praeities fragmentus, bet prieš tai reikėtų suprasti, kas kelia skausmą. Sveika vaduotis iš šablonų, tam duodama laisvė. Gyvenimas suteikia galimybę rinktis nestandartiškai.

Liepos 17 d. Mėnulio užtemimas pažymi kažkokio etapo užbaigimą. Tampa matoma informacija, kuri ilgai buvo neprieinama. Šis užtemimas apnuogina disbalansą santykiuose, gali jaustis šilumos trūkumas, santykių paaštrėjimas. Svarbu pasistengti to negilinti. Užtemimas taip pat parodo prioritetinius dalykus, darbų perspektyvas pusmečiui į priekį. Sveika būtų įvertinti savo projektus, atrinkti iš jau esamų tuos, kurie išties yra vertingi, turi ateitį, kad galima būtų aktyviau jais užsiimti.

Šio mėnesio aspektuose daug konfliktų, avaringų, aštrių situacijų. Jeigu jau žinote apie savo vidinį polinkį prisitraukti panašius dalykus, toks būtų perspėjimas. Tuomet vertėtų dažniau save pristabdyti.

Jei kažkokiuose reikaluose bus padėtas taškas, vertėtų žinoti, kad jis bus padėtas labai ilgam. Bet kokios klaidos turės ilgalaikes pasekmes. Todėl turėtų būti labai didelis atsargumas priimant sprendimus. Liepos 7-rugpjūčio 1 dienomis Merkurijus judės atbulai, todėl bus sunku teisingai įvertinti reikiamą situaciją. Jei tai įmanoma, verta išlaukti. Liepos 7-18 dienomis jis judės Liūto ženklu, kas suaktyvins polinkį kelti scenas, puikuotis, didins savimonę. Toliau, liepos 19 – rugpjūčio 1 dienomis Merkurijus bus Vėžyje, tad emocinis fonas dar labiau padidės. Kaip matome, judėdamas atbulai Merkurijus keis ženklą, o tai reiškia, kad užtemimų laikotarpiu vertėtų itin atsargiai elgtis su gyvenimo naujovėmis, pasiūlymais ir kt., nes yra tikimybė, kad viskas kardinaliai pasikeis ir visi planai gali prarasti prasmę. Protinga būtų vengti vienareikšmių naujų sprendimų, keičiančių gyvenimą.

Dar vertėtų atkreipti dėmesį, kad liepos 1 d. Marsas pereina į Liūtą (kuriame bus iki liepos 18 d.), kas stimuliuoja ego raišką, bet taip pat ir išauga pasitikėjimas savimi, drąsa, padidėja kūrybinė energija. Iš šalutinių veiksnių paminėtinas išaugantis poreikis dominuoti ir poreikis valdžios, taip pat reiklumas kitiems.
Liepos 3 d. Venera pereina į Vėžį (kuriame bus iki liepos 28 d.) ir padeda pažinti savo jausmus. Atsiranda romantizmo poreikis. Tai gera pozicija tyrinėti savo psichiką. Veneros esama aspektacija palanki seniems ryšiams pažinti.