Gruodžio tendencijos

„Baimė verčia kaltinti, o viltis – keltis.“ Popiežius Pranciškus

„Didžiausias iššūkis gyvenime yra įveikti savo paties (nusistatytas) ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs.“ Paul Gauguin

„Žmogus gali tikėti tiktai tuo, ką pats pažįsta.
Tikėjimas su aukštais idealais siejasi, todėl pradžioje tai vienas ir tas pats.“ A. Ilgevičienė „Pirminės šventės“

„Suvokus save esant smiltele dykumoje, lašeliu vandenyne, tirpsta ego, nes nei smiltelė, nei lašelis ego neturi. Taip ateina pajauta savęs kaip neaprėpiamos visumos dalies, tuo pat metu aiškiai suvokiant, kad ta visuma susideda iš mažų dalelių, be kurių ji negalėtų būti visuma. Toks suvokimas atveria kosminės sąmonės tolius…“ (Moldavitas) A. Ilgevičienė „Akmenų kortos“

Jau prasidėjo 12-asis, paskutinis šių metų, mėnuo. Simboline prasme paskutinis mėnuo iki Naujųjų Metų yra artimas Žuvų Zodiako ženklui, kuris užbaigia Zodiako ratą. Todėl gruodis visada yra labai tinkamas apmąstymams, išvadų padarymui, bet kokiems užbaigimams, tikslų išgryninimui. Ir todėl, turbūt nuo neatmenamų laikų yra žinoma, kad visas skolas būtinai reikia atiduoti iki Naujųjų metų, kad nenutempti jų į kitą gyvenimo apviją ir įžengti į Naujuosius kiek įmanoma „švariau“. Tad galima nevadinti tiesiog sutapimu to, kad šiuo laikotarpiu tiek daug dėkojame ir dosniai apdovanojame kitus. Taip mes tiesiog mokomės dalintis arba atiduoti… Tą vertėtų daryti tiek sąmoningai, nuoširdžiai ir lengvai, kiek pavyksta. Ir su kiekvienu gyvenimo ratu vis sąmoningiau, nuoširdžiau ir lengviau…

Būtent šių metų pabaigoje ši misterija dar labiau išreikšta. Prasminga būtų susimąstyti ir atskirti tikra nuo netikra, suprasti ką vertėtų pasilikti, o ko atėjo laikas atsisakyti. Tai liečia tiek materialius dalykus, tiek norus ir emocinius prisirišimus, tiek įvairius įsitikinimus. Galima tai sąmoningai paaukoti, palikti praeityje. Padaryti tai vertėtų iki žiemos saulėgrįžos, nes Kristaus gimimą jau turėtume pasitikti džiugiai, harmoningai ir švariai. Žiemos saulėgrįža, šv. Kalėdos, Naujiejį metai – tai tos pačios pradžios pradžia, tik skirtingai skaičiuojant… Taigi, nesuklysime tą padarydami ir tris kartus. Labai svarbu būtų tikėti, kad tai yra prasmingas veiksmas.

Dabar išreikšta Šaulio energetika, kurią dar lapkritį sustiprino Jupiterio įžengimas į šį ženklą. Šaulio ženklu keliauja ir Saulė, kuri dar labiau išryškina šio ženklo bei Jupiterio Šaulyje temų raišką. Tai suaktyvina pažinimo, giluminio Teisingumo poreikį. Todėl šiuo metu gali sustiprėti noras siekti idealų, kalbėti apie vertybes, tikėti ateitimi. Ypač aktualūs tampa egzistenciniai klausimai, tikėjimo dalykai, padažnėja kelionės į tolimus kraštus. Viskas tam, kad nukreipti akcentus į vidinius arba dvasinius, dalykus, giluminius savo sielos poreikius, atrasti, kad svarbiausia gyvenimo kelionė yra kelionė į save, kad viskas, ką darome patys ir kas vyksta Žemėje ir turėtų būti skirta grįžimui atgal į save, atgal pas Dievą, arba Namo… Ir tik patys esame atsakingi už tai, kokie esame, kaip gyvename, kaip sugyvename su kitais.

Šiuo laikmečiu galima pamėginti suvokti save kaip mažytį nedalomos visumos atomą, kuris tobulėdamas patobulina ir visumą.

Vyrauja pozityvus mąstymas, kitus užkrečiantis entuziazmas, besiliejantis per kraštus optimizmas, tačiau taip pat išryškėja emocinis jautrumas. Svarbu būtų neprarasti ryšio su realybe, nedaryti kažko aklai ir impulsyviai, neišnaudoti kitų ambicingai siekiant savo tikslų. Šiuo metu gali pritrūkti takto ir diplomatijos, energija gali būti švaistoma bereikalingiems ginčams. Taigi geriau į juos neįsivelti, tuo labiau neinicijuoti jų pačiam, nesielgti karštligiškai.

Gruodžio 22 d. įvyks žiemos saulėgrįža, Saulė pereis į Ožiaragį, sulauksime Naujųjų astronominių metų. Ir tai įvyks beveik per pačią pilnatį, kurios pikas 19:50 val. Tai kaip dar vienas rodiklis, jog mūsų laukia rimti ir atsakingi metai. Ši pilnatis lyg įžanga į sausį su dviem jo užtemimais. Tad neprarasdami gyvenimo džiaugsmo, aktyviai ir atsakingai, su pasitikėjimu gyvenimu ir viltimi širdyje pasiruoškime Naujiesiems. Šiuo periodu gerai planuoti ateitį ir strateguoti, tačiau svarbu kelti realius tikslus, nes Ožiaragis ir Saturnas mėgsta aiškumą, paprastumą, discipliną, kantrybę, tikslumą, darbštumą, konkretumą ir tvarką. Po pilnaties gali pasimatyti tai, kas anksčiau buvo nematoma. Bus lengviau susikaupti veiksmui, paprasčiau kurti santykius ir susitarti.

Žiemos saulėgrįža – tai laikas, kai Saulė stoja arčiausiai Žemės. Tai trumpiausios dienos ir ilgiausios nakties metas. Atrodo, jog visa erdvė išlaukime. Kada gi pasibaigs tas tamsusis laikotarpis… Visi ruošiasi Šv. Kalėdoms… ir laukia išsigelbėjimo. Tokios būtų misterijos.

Švenčių laikotarpiu daug įvairiausių prognozių, rekomendacijų ir patarimų, kada ką geriau daryti ir ko nedaryti. Tai gali atrodyti nekaltai ir įdomiai, tačiau vertėtų susimąstyti, ar neskatina tokie dalykai žmogaus apie nieką per daug negalvoti, tiesiog aklai pasikliauti kitais, o ne savo širdimi. Už prognozes atsako ir tas, kas jas pateikia, ir tas, kas linkęs daryti lygiai taip, kaip sakoma. Dėl nesėkmių vėliau dažniausiai apkaltinamas prognozuotojas, bet pamirštama, kad žmogus pats atsakingas už savo gyvenimą ir sielos evoliuciją. Sutelkęs valią jis galėtų ir turėtų formuoti savo charakterį ir gyvenimo aplinkybes.

Daugelis žmonių linkę atsakymų, kas bus rytoj, poryt, kitais metais ir t. t., ieškoti išorėje. Taip užsiprogramuojama ir aptingstama mąstyti, veikti savarankiškai. Kad ir kaip pasitikima kokiu nors autoritetu, visgi svarbu ugdytis įprotį gavus bet kokią informaciją įsiklausyti į save ir atsirinkti, turėti savo požiūrį. Tik šitaip, žingsnis po žingsnio, žmogus tampa laisvas. Nereikėtų laukti, kol kas nors pasakys, kaip dabar elgtis ir kaip nesielgti. Būtina mokytis gyventi savo gyvenimą, ieškoti jo prasmės ir nepamiršti mokytis juo džiaugtis.

Su artėjančiais Naujaisiais metais!