Gegužės akcentai

„Grožis – svečias, laukiamas visų.“ (J. V. Gėtė)

„Stenkitės, kad grožį papildytų pastovios vertybės.“ (Ezopas)

„Neįmanoma užauginti tobulo žmogaus, neugdant grožio jausmo.“ (R. Tagorė)

„Venera susijusi su sugebėjimu mylėti natūraliai ir paprastai, šiltai ir nuoširdžiai priimant kitus tokius, kokie jie yra. Sąžiningumas, tikrumas, grožis ir harmonija, pilnatvė ir sugebėjimas atskirti tikra nuo netikra – jos temos. Kūrybinė savirealizacija, dieviškasis įkvėpimas su Veneros siunčiamomis mūzomis siejasi.“ (A. Ilgevičienė „Pirminės šventės“)

Gegužė visada prasideda Saulei esant Jaučio zodiako ženkle. Šiais metais šis ženklas ypatingai pažymėtas Urano planetos įsitvirtinimu jame. Uranas, vadinamas „Kosminiu revizoriumi“, veikia intensyviai ir staigiai, tiesiog įsiveržia į gyvenimą netikėtomis aplinkybėmis ir palieka mus spręsti tai, kas tampa matoma po tokio force majeure.

Perkeltina reikšme galima pasakyti, jog Uranas Jautyje tikrina kiek esame gyvi, kiek gyvas mūsų kūnas, jausmai, mintys, siela…

Patikrinama, kaip suprantame laisvę ir kaip šis supratimas suderinamas su vertybėmis. Jis tikrina ir pačias vertybes, taip pat ir tai, kiek mokame priimti pokyčius, kaip priimame sprendimus ir ar mokame pasitikėti savimi, kitais, gyvenimu. Vieniems Urano veikimas – lyg oro gurkšnis, kitiems atrodo, jog atėjo visiška griūtis. Tačiau, ką gi darome, norėdami pastatyti naują namą vietoj supuvusio seno? Mes jį griauname. Gal paliekame jame kažkokius dar tvirtus fragmentus. O gal beveik visas jis po patikrinimo pasirodo geras. Bet, jei mėginsime užmaskuoti puvėsius arba nekreipti į juos dėmesio, anksčiau ar vėliau toks namas vis vien sugrius. Taip, kad čia jau tampa svarbūs su pasirinkimu susiję dalykai bei, kaip suprantama gyvenimo prasmė.

Taigi, kosmoso ritmai skatina nemėginti pasislėpti nuo dangiškosios revizijos, atsiverti tam, į ką nukreipia gyvenimas, lavinant filosofinį požiūrį į jį, ieškant nestandartinių sprendimų, mokantis tikra nuo netikra atskyrimo, situacijų ir savęs gilesnio supratimo, šiltesnio ryšio su kitais, mokantis mylėti ir dovanoti taip, kaip gegužės gamta tai daro. Iš tiesų, tai vienas gražiausių mėnesių, iš kurio galima pasimokyti daugybės dalykų, kuris įkvepia gyventi ir kurti. Visgi Jaučio Zodiako ženklo valdovė yra nuostabioji Venera.

Čia buvo trumpa odė Uranui ir Jaučiui, parašyta todėl, kad šį mėnesį Saulei keliaujant šiuo ženklu bei prie jos prisijungus Merkurijui ir Venerai, aukščiau paminėtos temos tampa aktualiomis, ypač tiems, kas jau patiria pokyčių veikimą.

Taigi, dabar palanku ir sveikintina spręsti, tvarkyti įvairius, visiškai materialius ir ne tik, reikalus ir tiesiog daug dirbti, praktiškai realizuojant tai, kas buvo numatyta anksčiau. Tam padės išreikštas žemės stichijos trigonas, t. y. vienu metu bus išreikšti Jaučio, Mergelės, Ožiaragio ženklai. Naujus darbus bei projektus vertėtų pradėti po jaunaties, kuri įvyks jau netrukus, gegužės 5 d. (1h46 Vilniaus laiku).

Galima akcentuoti ir tai, kad labai svarbu būtų spręsti neaiškias situacijas, nes 2018-2020 metai – savotiška sankryža, kurioje persipina daugybė dalykų, senų ir naujų, tačiau kiekvienai sielai labai svarbių. Dabar visi sukamės savo matomoje ir nematomoje praeityje, taisydami tai, ką sugebame, tokiu būdu formuodami ateitį. Daug gali būti de javu situacijų, iš pirmo žvilgsnio nepažįstamų, bet kažkodėl labai pažįstamų įvykių bei žmonių. Saturnas, Ketu, Plutonas kaip niekad arti vienas kito.

Gegužės 19 d. turėsime pilnatį, 21 d. Saulė pereina į Dvynių zodiako ženklą.

Taip pat pažymėtina, jog šį mėnesį, gegužės 3 d. 22h12 į Žuvų ženklą perėjęs Juodasis Mėnulis arba Lilit, jame išbus iki 2020-01-27. Šiek tiek anksčiau, t. y. kovo 15 d. Baltasis Mėnulis arba Selena perėjo į Mergelės ženklą, kur išbus iki spalio 14 d. Tokiu būdu jos abi pakeis ašį, nes kaip žinia, Mergelė tai Žuvų opozicinis ženklas. Tokioje opozicijoje jos keliauja ne visuomet, tačiau kol šitaip yra, palanku spręsti visos ašies temas, atskiriant iššūkius pagal Žuvų tematiką, ieškant pagalbos Mergelės ženkle. Tai reikštų ėjimą iš nesupratimo prie savo įvairių įsivaizdavimų patikrinimo realiame gyvenime. Tiesiog išmokti būti čia ir dabar, ne svajojant apie pagalbą žmonijai, bet matant aplinkinius ir padedant jiems taip, kaip išeina kasdienybėje. Šioje ašyje slypi ir pasiaukojimo savo idealams misterija. Aktualu tampa būti naudingais visuomenei. Tai tikrumo atradimo ašis, kuri mokina sąmoningumo.

Lilit Žuvyse atneša daug painiavos, klaidų, apsvaigimo, traukos patirti euforiją – ji visaip stengiasi patraukti nuo esamo gyvenimo realijų. Tampa būdingas mėgavimas iškreiptais dalykais, ji pakiša juos kaip gerus. Tampa nuobodu būti blaiviu. Labai didelis jautrumas sau, tarytum, fizinė jėga sulaiko nuo gyvenimo, pagalbos priėmimo, neleidžia kažko suprasti. Jos veikimas gali pasireikšti per sunkias emocines būsenas, irzlumą, agresiją, didelę savigailą. Vertėtų stengtis tai spręsti, neaukoti savęs be reikalo per įsivaizduojamą gerumą ten, kur jo nereikia, stengtis įžvelgti manipuliacijas ir išmokti joms nepasiduoti bei pasirinkti nemanipuliuoti pačiam, prižiūrėti savo fizinę, psichinę, mentalinę sveikatą, lavinti supratingumą, intuiciją, užuojautą. Šiuo laikotarpiu galima išmokti atskirti ir atsisakyti įsikalbėtų dalykų.

Emocinius sunkumus palanku spręsti per Merkurijų – lavinti mąstymą, logiką, viską analizuoti, judėti, daug veikti ir sprendimus priiminėti tik viską gerai apgalvojus.

Selenai esant Mergelėje pagalba ateina per simbolius, per menkiausias detales, tiesiog atrodo kiekviename žingsnyje ir per kiekvieną žmogų.