Balandis ir šio laikmečio akcentai

„Mintis kaip kūryba – tai vienintelė žmonių laimė. Kas įneša kūrybą į savo kasdienybę, tas padeda gyventi visiems žmonėms.  Nugalėk mylėdamas – ir tu nugalėsi viską. “

K. Antarova „Du gyvenimai“ 91 p.

 

 

Taigi atėjo laikas, kuomet kiekvienas iš mūsų turi mokytis būti lankstesnis, kurti savo gyvenimą pagal naują realybę. Deja, šitaip priversti elgtis net skeptikai, deklaruojantys, kad pandemija neegzistuoja… Ir kai virusas paleis pasaulį, mes išvysime, kad jis pasikeitė. Artimiausiais metais stebėsime naujo pasaulio struktūrų sukūrimą, naujų taisyklių atsiradimą.

Žinoma, kad dabartinė situacija – tai išbandymas, kurio neišeina nepriimti. Todėl labai svarbu tai, kaip mes jį išgyvename. Atėjo laikas ne strategijai, o taktikai ir į tai vertėtų atkreipti savo dėmesį. Priimdami taisykles, jų rėmuose formuokime savo erdvę tiek, kiek ji mums leidžia. Mėginkime maksimaliai suprasti savo vidinių resursų kokybę, savo iliuzijas ir tikrovę. Padarius atitinkamas išvadas ir kai viskas nurims, bus galima blaiviau kurti naują realybę. Nepamirškime išmintingojo Saliamono žodžių: „…ir tai praeis“.

Gyvename epochų sankirtoje, taip vadinamoje pokyčių zonoje. Istorija rodo, kad tokie laikotarpiai neapsieina be itin aštrių reiškinių. Iš esmės jie tiesiog pagreitina šį protu nelabai aprėpiamą, globalų procesą, ilgainiui sudėdami tam tikrus akcentus. Krizė tuo aštresnė, kuo didesnis disbalansas prisikaupė.

Šių metų kovo 22 d., 05:58 Vilniaus laiku, Saturnas perėjo į Vandenį ir keliaus šiuo ženklu iki 2023 m. kovo mėn. Šios kelionės metu liepos 2 d. jis dar sugrįš į Ožiaragį, o gruodžio 17 d. visiškai paliks šį ženklą. Dabartiniu metu mes esame stebėtojai ir tiesioginiai dalyviai Saturno veikimo Vandenio Zodiako ženkle, kuomet vyksta būtini ir neišvengiami performavimai socialinėse srityse, kurie yra vykdomi priimant nestandartinius sprendimus, tam, kad pagerėtų gyvenimas šiandien ir ateityje. Dabar tapo akivaizdi reali situacija tokiose srityse, kaip medicina, mokslas, sveikatos apsauga, valstybių pasirengimas nenumatytoms situacijoms. Keičiasi santykiai tarp valstybių, taip pat ir tarptautinių organizacijų struktūra. Šios planetos pagalba kuriama nauja realybė ateičiai, pristabdant laiką tiek, kad galima būtų suspėti kontroliuoti situaciją. Kaip žinia – Saturnas ir yra karmos ir laiko valdovas. Tai suprasdami turėtume būti paklusnūs, tvarkingi, kantrūs bei atsakingi ir vykdyti jo diktuojamus apribojimus. Tai patvirtinimas mums, kad valstybės vadovai ne tuščiai kviečia piliečius izoliuotis ir laikytis reikiamų taisyklių. Turėtume įsiklausyti ir taip padėti suvaldyti esamą situaciją.

Ši Saturno pozicija palanki naujų technologijų atsiradimui, naujų komunikavimo metodų taikymui, kurie tarsi mus apjungia, tačiau kita vertus ir izoliuoja. Šis Saturnas nukreipia mus praktiniams, naudingiems projektams, gyvenimui „čia ir dabar“. Jo bendras tikslas – kurti gerą ateitį naujoms kartoms.

Gyvenimui pasirinkome retą laikmetį… Esamą situaciją suformavo daugybė aspektų. Šių metų pradžioje įvyko vienas rečiausių reiškinių – Saturno ir Plutono jungtis, itin retai sutampanti su užtemimu, kurių šiais metais taipogi ypač daug: net šeši (paprastai būna keturi-penki). Be to šiais metais prie šių planetų prisijungė ir Jupiteris bei evoliucinės krypties rodyklė vis dar yra Ožiaragio-Vėžio ašyje. Galima tikėti ar netikėti astrologija, tačiau ji veikia ir parodo esamą realybę ir tendencijas. Dabartinė situacija formavosi ilgai, šiuo metu esame jos atomazgos zonoje. Saturno ir Plutono jungtis nurodo į giluminio apsivalymo procesą.

Šio mėnesio pradžioje susidarys kitas ryškus aspektas – Jupiterio ir Plutono jungtis (tikslus aspektas – balandžio 5 d. 05:45 val. Vilniaus laiku) Ožiaragio Zodiako ženkle. Jo poveikis galioja ne tik visą mėnesį, bet ir beveik visus metus. Todėl jo charakteristika tinkama visiems metams. Plutonas inicijuoja radikalias priemones ir transformacijas, išryškinant tai, kas buvo paslėpta. Kartu su Jupiteriu tai įgyja didelį mastą. Veiksmas vyksta Ožiaragio Zodiako ženkle. Vadinasi, šio laikotarpio įvykiai restruktūrizuoja socialines ir politines sistemas, jie nukreipti performuoti valdymo organus. Taigi pandemija tiesiog pagreitina procesus, kuriuos inicijuoja lėtos planetos.

Į balandį vertėtų žvelgti įskaitant šiųmetines tendencijas, įvestus apribojimus, kurie tebegalioja.

Mėnesio pradžioje jausis pakankamai didelis Marso poveikis, kurio padėtis dabar įtempta. Tad gali aštriau jaustis apribojimai, pasireikšti nervingumas, kantrybės stoka. Svarbu nemėginti priešintis taisyklėms ir nebandyti veikti neteisėtai. Vertėtų palaikyti reikiamą tolerancijos lygį santykiuose su draugais ir kolektyvuose, nes dabar galimos netikėtos ir aštrios reakcijos. Prieš nutraukiant kokius nors ryšius, prasminga būtų įvertinti savo būsimą žingsnį iš šalies. Vertėtų nepamiršti, kad laikmetis rekomenduoja būti lankstesniems.

Dabartinėje situacijoje mus stipriai riboja aplinkos sąlygos, tačiau šiuo metu būtent savidisciplina ir aiškus ribų nustatymas yra ypač aktualūs bei reikalingi. Prieš ką nors darydami, turime kruopščiai apmąstyti savo veiksmus, nepamiršti, kad atsakomybė iš esmės labai teigiamas dalykas ir jos raiška rodo asmenybės brandą, o ne silpnumą. Ekscentriškas elgesys šiuo metu gali atnešti nesėkmę.

Šio mėnesio tendencijas praskaidrina tai, kad balandžio 3 d. 20:11 val. Vilniaus laiku Venera pereina į Dvynių Zodiako ženklą, suformuodama gerą aspektą su Marsu, kuris galios visą mėnesį. Tai geras metas harmoningam bendravimui, kuris gali padėti atitraukti dėmesį nuo giluminių išgyvenimų, sunkių emocijų. Palankus metas bičiulystei ir romantizmui santykiuose, kurių tikslas – pats bendravimas, kuomet tampa lengviau ir paprasčiau susikalbėti bei kalbėti apie sudėtingus dalykus. Dabar harmoningas bendravimas ir sugebėjimas užmegzti ryšį – pagalbinė priemonė sprendžiant verslo ir asmeninius santykius. Tai gera pozicija tarpininkavimui.  Labiau pajusti šias teigiamybes bus galima mėnesio viduryje, antroje jo dekadoje.

Nepamirškime pasidžiaugti gyvenimu per Velykas, kurių niekas negali atšaukti. Pajuskime jų misterijas, sukurkime šiltą šventę sau ir savo artimiesiems – taip sakant, kuo daugiau į erdvę paleisime teigiamų emocijų ir jausmų, tuo daugiau prisidėsime prie jos apsivalymo!

„Velykų simbolis – kiaušinis. Jis primena Pradžių pradžią arba Kosminį kiaušinį, kuriame užgimsta Didysis Procesas. Kiaušinis – tai sutelkta energetinė kokybė, paruošta realizacijai arba gimimui, arba prisikėlimui naujame būvyje ar naujam ciklui.

Kiaušinio trynys – tai auksas arba siela, pasiruošusi naujam gyvenimui.

Baltymas – tai sidabras arba astralinis kūnas, kuriuo siela apsivelka ruošdamasi naujai realizacijai.

Kiaušinio lukštas – tai minčių struktūros, nusakančios požiūrį.

Kiaušinio mušimo tradicija primena, kad stojus pavasariui, bundant gamtai svarbu ir žmogui išsilukštenti senas mąstymo struktūras, stabdančias prisikėlimą naujoje kokybėje.“

A. Ilgevičienė „Pirminės šventės“ (Avino pilnatis), 108-109 p.

Antroje mėnesio pusėje Saulė iš eilės ims formuoti įtampos aspektus su Jupiteriu, Plutonu, Saturnu, galiausiai pasieks Uraną. Aplinkybės verčia keisti planus. Norint konstruktyviai pasinaudoti šių aspektų poveikiu, prasminga būtų šiuo laikotarpiu imtis generalinio tvarkymo, atsisveikinti su kažkokiais senais daiktais, išmesti viską kas nereikalinga ir dar šiek tiek daugiau, atsisakyti senų mąstymo bei elgesio stereotipų, kurių nereikalingumą parodys aplinkybės. Tikrai vertėtų neįsitraukti į aštrias situacijas, neatsirasti kažkokioje užkrato ar pan. zonoje, atsargiai vairuoti.

Balandžio 19 d. Saulė pereis į Jaučio Zodiako ženklą ir balandžio 23 d. stos Jaunatis, kuri pagal savo simboliką ir poveikį visada palanki kažką pradėti. Šio naujo mėnulio pradžia irgi specifinė – ji įvyks ant Urano. Taigi šis laikmetis ir kitas Mėnulio mėnuo gali atnešti netikėtas permainas. Gali atsirasti idėjų gausa, tačiau patartina nepulti jų realizuoti, galimi keisti gyvenimo vingiai. Kito mėnesio temos – finansinė padėtis ir saugumas. Uranas neša permainas, tad tai gali būti laikotarpis, keičiantis esamą padėtį ir laikas parodys, kokį užtaisą turės šie pokyčiai. Nepraraskime vilties, nes „…ir tai praeis“, o dabartinė situacija tikrai nėra pasaulio pabaiga.