Apie Jupiterį Vandenyje

„Mes turime melstis taip, tarsi viskas priklauso nuo Dievo ir elgtis taip, tarsi viskas priklauso nuo mūsų.“

Šv. Augustinas

 

Kiekvienais metais Kinijos ir kai kurių kitų Azijos šalių gyventojai Naujuosius metus pasitinka su pirma jaunatimi Vandenio ženkle. Šiais metais jaunatis Vandenyje įvyks vasario 11 d. 21.06 val. ir pagal kinų kalendorių prasidės naujieji Metalinio Jaučio metai, apie kuriuos girdime jau nuo 2020 metų pabaigos.

Kinų zodiakas – tai ciklas iš 12 metų, o kiekvieni metai atitinka kažkurį gyvūną ir turi savitą charakteristiką. Svarbų vaidmenį šioje sistemoje atlieka elementai, kurių iš viso yra penki. Kinų, arba rytų zodiakas – tai labai sena ir gili sistema. Kiekvieniems metams pagal elementą priskiriama spalva ir jų atitikimas vienam iš 12 gyvūnų, kuriais domisi vos ne visas pasaulis – tai tik didžiulio aisbergo viršūnė. Į šią sistemą rimtai besigilinantys atranda sau kelią į išmintį.

Taip pat pažymėtina, kad vakarų ir rytų sistemos – tai dvi visiškai atskiros sistemos, egzistuojančios paraleliai. Tik jas palygindami, mes galime rasti sąsajas, kažkokius bendrus atitikmenis.

Mūsų, vakarų astrologijoje zodiakas sudarytas pagal seniai priimtą, sąlyginį Saulės judėjimą aplink Žemę, kur 12 mėnesių atitinka 12 ženklų. Kinų zodiakas sudarytas pagal Jupiterio ciklą. Vieni Jupiterio metai – tai vienas ženklas. Taigi, kinų horoskopas sudarytas iš 12 metų, o ne mėnesių, kaip yra vakarų astrologijoje. 12 metų – tiek laiko trunka Jupiterio kelionė aplink Žemę.

Taigi, žinodami, kad šiais metais Jupiteris juda Vandenio ženklu, mes atrandame šios pozicijos atitikmenį 2021 metų kinų Metaliniam Jaučiui. Vieningos tobulos kalendorinės sistemos neegzistuoja, todėl žmonija pasitinka Naujuosius skirtingomis datomis. Tai lyg atskaitos taškas turėtų paklaidas. Kaip minėjome, rytai juos švęs neužilgo, pasitinkant jaunatį: šiais metais  tai vasario 11 d. Kas liečia Jupiterio, vakarai seka ne kalendorių, o dangaus kūnų judėjimą. Jupiteris įėjo į Vandenį 2020-12-19 ir šiuo ženklu judės iki 2021-12-29, padarydamas trumpą pertrauką, kai įeis į Žuvis (nuo 2021-05-14 iki 2021-07-19), šitaip atnešdamas mums žinią iš ateities, iš to, kas vyks ne šiais, o kitais, 2022 metais, kuomet Jupiteris judės Žuvų ženklu. Šią poziciją atitinka kinų Tigras.

Jupiteris – pati didžiausia planeta Saulės sistemoje. Įvairios tautos siejo jį su aukščiausia dievybe – Oziriu, Serapiu, Dzeusu, Indraja, Perkūnu ir kt. Klasikinėje astrologijoje Jupiteris vadinamas „Didžiąja laime“ ir „Antrąja Saule“. Jupiteris apdovanoja – praplečia supratimą, atveria galimybes. Jis yra susijęs su augimu ir plėtra, atsakingas už pasaulėžiūrą, teisingumą, Dievo supratimą, pažinimą, tobulėjimą. Tai Mokytojas ir Kelias į jį. Tai planeta, susijusi su veikla sociume, ji numato tam tikrą vaidmenį jame ir todėl darytina prielaida, jog žmogus savo „didžiąją laimę“ gali rasti tik būdamas kartu su kitais, aktyviai veikdamas visuomenėje, kažką darydamas dėl kitų, siekdamas pasirinktų tikslų, nuolat tobulėdamas ir dalindamasis savo žiniomis bei atradimais su kitais. Todėl tai taip pat misionierių, keliautojų ir mokytojų planeta. Jupiteris – tai tiesos ir išminties simbolis. Jupiteris veda per tikėjimą Dievu, per pasitikėjimą savimi ir kitais. Jeigu netiki Dievu, kokia tavo gyvenimo prasmė? Jei nepasitiki savo Keliu, kaip gali juo eiti? Jei nepasitiki savimi, kaip gali kažko pasiekti? Jei nepasitiki kitais, kaip jie galės pasitikėti tavimi?

Jupiteris turi savybę viską išdidinti, praplėsti ribas ir siūlo pasinaudoti atsivėrusiomis galimybėmis. Jis neša sėkmę, bet būna ir negailestingas tiems, kurie pažeidinėja Dievo įstatymus, moralės ir etikos principus. Tokiais atvejais jis tampa tikruoju Dzeusu ir meta savo žaibus į tuos, kas to nusipelnė. Tai būna retai, bet visada pelnytai ir taikliai. Jis nusisuka nuo melagių, prisitaikėlių ir apsimetėlių. Pozityvi Jupiterio poveikio raiška – tai supratingumas, sugebėjimas palaikyti kitus, su džiaugsmu spręsti kasdienius rūpesčius ir kartu būti virš kasdienybės, taip pat švietėjiškos veiklos vykdymas. Negatyvi raiška – godumas, savo galimybių pervertinimas, pamokslavimas, teisuoliškumas, savęs išaukštinimas ir  priešpriešinimas kitiems, tobulybės kompleksas. Per puikybę visos negatyvios tendencijos išsiplečia ir galiausiai žmogus gali prarasti savo autoritetą, visuomenė gali nuo jo nusisukti.

Taigi, Jupiteris nurodo į tikslą, atveria galimybes tiems, kas jų nusipelnė, nukreipia ten, kur laukia sėkmė. Pagal jo poziciją galima nuspręsti, kaip šios sėkmės galima pasiekti. Jupiterio pozicija Vandenio zodiako ženkle, kurioje jis yra dabar ir bus šiais metais, iš tiesų gali reikalauti tam tikros drąsos, atsivėrimo naujovėms ir žaibiško reagavimo į susidariusias sąlygas. Nes gali nutikti  taip, kad šiandien galimybė yra, o  rytoj jos jau gali nebūti… O gal tos galimybės pamatymui trukdo kažkoks senas įsitikinimas, kažkoks atgyvenęs įprotis, nelankstumas? O gal tam, kad pasistūmėti savo evoliucijoje, bendram tikslui reikia paaukoti kažkurį asmeninį interesą ir niekaip nepavyksta šito suprasti? Kaip žinoma, viena iš Vandenio aksiomų – „padedu sau, padėdamas kitam“.

2021 metų Jupiterio Vandenyje pozicija yra gera novatoriškumui, pokyčiams toje srityje, kurioje jau esama, su sąlyga, kad ši sritis ar kryptis tikrai yra Jūsų – aiški, širdžiai miela ir išgyventa. Jeigu šitaip nėra, metas analizuoti savo gebėjimus, mokytis, brandinti idėjas apie asmeninio augimo galimybes. Be abejonės ši pozicija yra palanki kolektyvinei veiklai. Taigi, sveikintinas bet koks kolektyvinis darbas, bet vėlgi su sąlyga, kad žmogus supranta tokio darbo prasmę, gerbia kitus ir apie juos bei veiklą galvoja visgi daugiau nei apie save. Laimi tas, kas moka save vertinti objektyviai, kas nebijo permainų, darbo, nelaukia greito rezultato ir apskritai nelaukia nieko iš niekur, o  moka pasikliauti savimi. Jupiteris Vandenyje kuria ateitį dabartyje ir moka džiaugtis šiuo procesu kaip sunku jam bebūtų.

Kai Jupiteris yra Vandenyje, jaučiama trauka okultiniams mokslams, astrologijai, tiesos aiškinimui, humanizmo idėjos sklaidai. Gali paaštrėti ekstremalių išgyvenimų poreikis, todėl vertėtų pasistengti neįklimpti į blogą draugiją, išlikti ištikimam tikrosioms vertybėms, neprarasti savęs, gyvenimo prasmės bei Kelio Esmės.

 

Dar šiek tiek informacijos aiškumo dėlei, kad būtų lengviau orientuotis astrologijos pasaulyje:

Vakarai Rytai Vakarai Rytai
Jupiteris Avine Katinas Jupiteris Svarstyklėse Gaidys
Jupiteris Jautyje Drakonas Jupiteris Skorpione Šuo
Juiteris Dvyniuose Gyvatė Jupiteris Šaulyje Kiaulė
Jupiteris Vėžyje Arklys Jupiteris Ožiaragyje Žiurkė
Jupiteris Liūte Ožka Jupiteris Vandenyje Jautis
Jupiteris Mergelėje Beždžionė Jupiteris Žuvyse Tigras

 

Jupiteris Vandenyje buvo 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 metais. Kitą kartą šiame ženkle bus 2033 metais. Kada tiksliai vyko ar vyks Jupiterio perėjimas į kitą ženklą ir kuriame ženkle Jupiteris yra Jūsų horoskope, gali pasakyti bet kuris astrologas.