Astrologinė 2018 m. apžvalga. Jupiteris

2018 metų apžvalgą norėčiau pradėti dar nuo šių metų, nuo Jupiterio perėjimo į Skorpiono Zodiako ženklą, o konkrečiai – nuo spalio 10 dienos. Šiame ženkle ši planeta bus iki 2018 metų lapkričio 8 dienos. Vadinasi, į Naujuosius metus įžengsime Jupiteriui esant Skorpione ir šio ženklo energetika vienaip ar kitaip mus veiks beveik visus metus. Ji taps metų fonu, todėl verta su ja susipažinti ir jai atsiverti, nes norime mes to arba ne, žinome mes apie tai kažką arba ne, evoliucija vyko, vyksta ir vyks. Ji turi vykti ir yra nesustabdoma. O gi mūsų užduotis – stengtis išgirsti Visatos ritmus, mokytis pagal juos gyventi sąmoningai, tobulėti nuolatos.

Jupiterio Skorpione padėtis kinų astrologijoje atitinka Šuns metus. Todėl naujiesiems metams artėjant, šį pavadinimą daug kur galime pastebėti. Jį naudoja kaip kinai, taip ir vakariečiai, nors iš tikrųjų, iš kinų kalendoriaus mums gerai žinomi gyvūnų pavadinimai kaip ir nieko bendro su vakarais neturi. Nebent, kad pasisemtume žinių iš gamtos, galime išanalizuoti konkretų gyvūną, šiuo atveju, šunį, kad suprastume, kokios charakterio savybės šiais metais mums bus reikalingos, o kokios tik trukdys bendrauti, gyventi ir siekti užsibrėžtų tikslų. Tad šie atradimai atitiks Jupiterio padėtį Skorpione. Tačiau nepamirškime, kad vien gamtiniais dalykais ar instinktais astrologija ir žmogus jokiu būdu neapsiriboja.

Kinų astrologinė sistema sudaryta pagal Jupiterį ir jo ciklus. Jupiterio metai – tai vienas ženklas, taigi, jų visas horoskopas sudarytas iš dvylikos metų, o ne mėnesių, kaip yra vakarų astrologijos tradicijoje. Ir prasideda jie visada kartu su pirma jaunatimi Vandenio Zodiako ženkle, vasario mėnesį.

Dar šiek tiek informacijos aiškumo dėlei, kad būtų lengviau orientuotis astrologijos pasaulyje:

Vakarai Rytai Vakarai Rytai
Jupiteris Avine Katinas Jupiteris Svarstyklėse Gaidys
Jupiteris Jautyje Drakonas Jupiteris Skorpione Šuo
Juiteris Dvyniuose Gyvatė Jupiteris Šaulyje Kiaulė
Jupiteris Vėžyje Arklys Jupiteris Ožiaragyje Žiurkė
Jupiteris Liūte Ožka Jupiteris Vandenyje Jautis
Jupiteris Mergelėje Beždžionė Jupiteris Žuvyse Tigras

Kada tiksliai vyko ar vyks Jupiterio perėjimas į kitą ženklą Jums pasakys bet kuris astrologas.

Jupiteris – pati didžiausia planeta Saulės sistemoje. Jis dar vadinamas „didžiąja laime“, „antrąja Saule“. Jupiteris apdovanoja – praplečia supratimą, atveria galimybes ir yra susijęs su augimu ir plėtra, atsako už pasaulėžiūrą, teisingumą, Dievo supratimą, pažinimą, tobulėjimą. Tai Mokytojas ir Kelias į jį. Tai socialinė planeta, todėl sujungia asmenį su sociumu, numato tam tikrą vaidmenį jame ir todėl darytina prielaida, jog žmogus savo „didžiąją laimę“ gali rasti tik būdamas kartu su kitais, aktyviai veikdamas visuomenėje, siekdamas pasirinktų tikslų, nuolat tobulėdamas ir dalindamasis savo žiniomis bei atradimais. Todėl tai misionierų, keliautojų, mokytojų, ieškotojų planeta. Jupiteris – tai simbolis tiesos, išminties, filosofinių pažiūrų, taip pat tikėjimo Dievu ir pasitikėjimo savimi. Jis turi savybę viską išdidinti, praplėsti ribas ir siūlo pasinaudoti atsivėrusiomis galimybėmis. Jis neša sėkmę, bet būna ir negailestingas tiems, kurie pažeidinėja Dievo įstatymus, moralės ir etikos principus. Tokiais atvejais jis tampa tikruoju Dzeusu ir meta savo žaibus į tuos, kas to nusipelnė. Tai būna retai, bet visada pelnytai ir taikliai. Jis nusisuka nuo melagių, prisitaikėlių ir apsimetėlių. Pozityvi Jupiterio poveikio raiška – tai supratingumas, sugebėjimas palaikyti kitus, su džiaugsmu spręsti kasdienius rūpesčius ir kartu būti virš kasdienybės, taip pat švietėjiškos veiklos vykdymas. Negatyvi raiška – godumas, savo galimybių pervertinimas, pamokslavimas, teisuoliškumas, savęs priešpastatymas kitiems, tobulybės kompleksas. Per puikybę visos negatyvios tendencijos išsiplečia ir galiausiai žmogus gali prarasti savo autoritetą, visuomenė gali nuo jo nusisukti.

Jupiterio pozicija Skorpiono zodiako ženkle yra paskutinė prieš jam atsiduriant savo valdose, t.y. Šaulyje. Taigi, tai dvylikos metų ciklo paskutiniai metai, kuomet turėtų vykti šio ciklo visų metų darbų užbaigimas, taip iš jų išsilaisvinant, kad naujos galimybės atsivertų. Tad palanku daryti viską, kad taip ir vyktų – pasiryžti pokyčiams ir nugalėti savo vidinius apribojimus, kuriuos turi kiekvienas žmogus. Jeigu jūs trokštate tapti geresniu, pakeisti save – tai palankiausias metas.

Skorpione slypi viskas, ko mes bijome ir ką slepiame, todėl kiekvienas netikėtai gali pasirodyti tokiu, koks jis iš tikrųjų yra. Kas buvo slepiama, tampa matoma. Todėl galimi įvairūs kraštutinumai, agresijos priepuoliai, į paviršių sukyla anksčiau buvęs nematomu vidinis turinys… Tokiu būdu pasimato žmogaus tikrosios vertybės. Ir jei buvo paslėpta vidinė Šviesa – sąžiningumas, tikrumas ir kitos dorybės – tai irgi gali atsiverti žmogui išdrįsus būti savimi. Tad tikrojo „aš“ pamatymas šiuo laikotarpiu tampa viena didžiausia Jupiterio dovana.

Taip pat galima pamatyti savo gebėjimą adekvačiai reikšti save, t. y. savo valią, mokytis neutraliai, bet tvirtai išsakyti savo nuomonę, aiškiai nustatyti savo neliečiamybės ribas, nes jei viso to nėra – žmogus nemokės atstovauti ir kitų interesų. Tad, dabar visa tai galima pamatyti ir kas svarbiausia – suformuoti. Auga tikrumo viduje ir išorėje poreikis. Einant gudravimo ir manipuliacijų keliu, gali pergudrauti tik pats save…

Esant Jupiteriui Skorpione, žmogus veikdamas sociume, susiduria su būtinybe keistis, su būtinybe kažko atsisakyti savo viduje, kad realiame gyvenime esama situacija išsispręstų. Nors konkrečiu momentu gali atrodyti, jog iš jos nėra jokios išeities. Tai ateina ir per Skorpiono įtemptą santykį (kvadratūra) su Vandenio-Liūto ašimi – negalėjimas ir egocentriškas nenoras taikytis prie susiklosčiusių aplinkybių. Žmogus maištauja, jaučiasi kaip nelaisvėje, tiesiog nesmagiai, apribojimų spaudžiamas ir atrodo, jog tie apribojimai eina iš išorės, nors iš tikrųjų jie atspindi tik žmogaus vidinius apribojimus, kuriuos  jis idealiu atveju turėtų pamatyti ir įveikti – taip panašios situacijos pasitrauktų. Tai savęs keitimo misterija; „Kaip viduje, taip ir išorėje“, – turbūt jau visiems žinoma frazė. Kadangi yra ir opozicijos su Jaučio ženklu aspektas – gali nusilpti gyvybinis tonusas, prarandamas komforto jausmas. Susidūrus su problemomis, pasipriešinimu, tampa be galo sunku tai spręsti. Tiesiog atrodo, kad tai yra neįmanoma ir žmogus gundomas padaryti žingsnį atgal, sugrįžti į komforto zoną. Pagalba ateina įžvelgus bendrus, kitų žmonių interesus, per motyvą veikti dėl kitų, pamirštant apie savo skausmą ar kitas negalias. Iš vidinės krizės išeinama per sugebėjimą nestandartiškai mąstyti, per ryžtą ir drąsą, per vidinį pasitikėjimą gyvenimu ir vedimu. Tad svarbu neišsigąsti, jei  bus padarytas žingsnis pirmyn ir kažko atsisakyta viduje, atsiveria situacijos platesnis vaizdas, didesnės galimybės ateičiai, galimai ir didesnė atsakomybė. Galima tik pakilti virš situacijos, pažvelgti į ją kažkaip kitaip nei anksčiau. Žmogus turėtų daryti ne tai ko nori, kas būtų malonu, o ką reikia dėl kitų ir išeitis būtų surasti motyvaciją tame, ką darai. Jei motyvo nėra – tada verta susimastyti dėl savo pastangų reikalingumo, ar tai nėra išpūstas burbulas, gal situacija tiesiog pritempiama. Gal tai tik iš vidaus kylantys fantomai, kurie tapo realesni, nei pats gyvenimas. Todėl Jupiteriui esant Skorpiono ženkle visuomenėje gali padaugėti žmonių „ant ribos“, su sunkiomis psichinėmis būsenomis. Taigi, šiuo laikotarpiu svarbu būtų neužsidaryti, paieškoti gyvenime stabilumo, gryninti motyvus, mokytis objektyviai vertinti save ir tvirtai žinoti, kad iš kiekvienos situacijos yra išeitis.

Prieš tai Jupiteris Skorpione buvo nuo 2005 m. spalio 27 d. iki 2006 m. lapkričio 25 d. ir dar prieš tai – nuo 1993 m. lapkričio 11 d. iki 1994 m. gruodžio 10 d. Tad galite pasitikrinti, kaip veikia Jūsų horoskope Jupiteris, prisiminti kas vyko tuo metu, gal kažką suprasti, užbaigti, pasimokyti iš klaidų, tokiu būdu laisvinant sau kelią į sėkmę.